COPYRIGHT © 2017

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
logo
logo

DasCoin

DasCoin – w końcu w pełni bezpieczna kryptowaluta?

Waluty cyfrowe są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, a obrót nimi staje się niemal powszechny. Najczęściej obracaną walutą jest oczywiście Bitcoin, coraz częściej jednak ustępuje on innym walutom. Kryptowaluty mogą być świetną inwestycją, nie dziwi więc fakt, że ten rynek tak szybko się rozwija. Możliwość dokonywania transakcji w pełni anonimowo, bez żadnych stron trzecich i pośredników, umożliwia ochronę prywatnych informacji – na przykład informacji na temat stanu posiadania środków każdej ze stron. Oczywiście, im bardziej popularne coś się staje, tym więcej pojawia się też zagrożeń. Dlatego też warto przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji zrobić dokładny, pogłębiony research.

Co to jest DasCoin

Jak wspomniano wyżej, rynek kryptowalut niemal codziennie przynosi nową cyfrową walutę. I taką właśnie nowoczesną cyfrową walutą jest DasCoin. Dla inwestorów lubiących stabilność I bezpieczeństwo wciąż jeszcze niewiadoma z odrobiną ryzyka, dla osób liczących na większe zyski szansa na zrewolucjonizowanie rynku i szybkie wzbogacenie się.

Do tej pory infrastruktura nie była tak istotna w przypadku kryptowalut. Skutkowało to niestabilnością i zawodnością systemów blockchain. DasCoin to jednak nie tylko waluta. To kompleksowa platforma, która daje szansę na rozwój i współpracę niemal wszystkim użytkownikom.
To możliwość przechowywania i wymiany środków za pomocą specjalnie zaprojektowanej, w pełni bezpiecznej infrastruktury IT. Platforma posiada własną technologię blockchain, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa, a także zdecentralizowany system wirtualnego portfela. DasCoin to globalna kryptowaluta posiadająca własny system płatności w czasie rzeczywistym DasPay. DasCoin został zaprojektowany tak, w prosty sposób rozwiązywać problemy uniemożliwiające korzystanie z walut cyfrowych. Jego struktura jest bezpieczna, w pełni wydajna i dodatkowo doskonale skalowalna. W ekosystemie DasCoin powstał system wartości cyfrowej, który może z powodzeniem służyć ludziom na całym świecie. Realizacja planu Zaufanie w Internecie pozwala natomiast uwierzytelnionym użytkownikom wymieniać wszystkie rodzaje zasobów za pośrednictwem wyspecjalizowanej wirtualnej sieci. Dzięki temu w tym samym momencie w każdym zakątku świata użytkownicy mogą realizować niezliczone liczby transakcji. W pełni bezpiecznie i za darmo. Tu warto wspomnieć, że DasCoin uważany jest za walutę zaufania.

Co wyróżnia DasCoina na tle innych walut? Między innymi to , że nie można go tak po prostu kupić. DasCoin oparty jest na licencji na wydobywanie. Użytkownik może co najwyżej kupić licencję na posiadanie DasCoina. Ponadto licencja rozdzielana jest w obrębie z góry ustalonych pakietów posiadających konkretną cenę. Oznacza to, że nie można, jak w przypadku większości kryptowalut, zainwestować dowolnej kwoty. Licencję można kupić ze stałą częstotliwością na wydobywanie, dzięki czemu inwestor dostaje DasCoiny prosto na swój portfel. W ciągu 12 lat ma zostać wyemitowanych 8,6 DasCoinów, nie więcej. Najtańsza licencja wydobywcza to wydatek 100 euro, najdroższa 25 000 euro, pomiędzy nimi są jeszcze cztery opcje. W zależności od tego, jaką licencję posiada inwestor, taki będzie miał limit przyznawanych w zamach zamkniętych emisji. Licencja na mining przypominać więc może wejściówkę do bardzo ekskluzywnego klubu. DasCoin dystrybuowany jest metodą “Proof of Value” co gwarantuje, że każdy kto otrzymuje DasCoiny z blockchaina, ma konkretną wartość do rozdysponowania. Nie ma żadnych stron trzecich, a kolejne cykle otrzymywane są tylko i wyłącznie za wartość, którą inwestor ma w systemie po zakupieniu licencji. W ramach licencji użytkownik otrzymuje daną ilość cyklu. Po wyemitowaniu DasCoiny mogą być przesyłane użytkownikom bezpośrednio lub też wymieniane na inne waluty, między innymi Bitcoiny. Warto wspomnieć, że system mocno oparty jest na budowaniu sieci użytkowników. Należy więc być osobą poleconą przez kogoś innego, będącego członkiem systemu. Uprawnienia użytkownika do wydobycia coinów w kolejnych cyklach potwierdza certyfikat.

Charakterystyczna dla DasCoina jest również stała podaż. Rozproszone w nieokreślonym czasie jednostki są w pełnie zależne od dynamiki systemu. Dużym atutem jest w 100% uwierzytelniona sieć. Każdy użytkownik uwierzytelniany jest za pomocą specjalnie w tym celu stworzonego standardu bankowego. Procesy KYC są natomiast wykonywane przez centralę. Wydobycie wramach cykli odbywa się w sposób centralny, a monety są przypisywane do kont konkretnych użytkowników. Z biegiem czasu mining staje się jednak coraz trudniejszy. Dlatego osoby, które wcześniej zdecydują się na dołączenie do sieci, moją w kupionych cyklach otrzymać więcej DasCoinów niż ci, którzy zrobili to później.

Twórcy DasCoina już teraz uważani są za wizjonerów. Stworzenie blockchaina, ale sterowanego centralnie, działania na rynku, ale zamkniętym, limitowany handel – to brzmi jak prawdziwa rewolucja na rynku kryptowalut. DasCoin promowany jest jako kolejny etap ewolucji pieniądza. Łączy to, co najlepsze w istniejących dotychczas walutach tradycyjnych z największymi korzyściami walut cyfrowych. Można powiedzieć, że DasCoin to pewnego rodzaju hybryda.

DasCoin jako waluta zaufania

Głównym założeniem budowania tak poważniej infrastruktury było stworzenie kompleksowej platformy, która umożliwi użytkownikom bezpieczną i w pełni uczciwą wymianę walut. Aby osiągnąć tel cel, założyciele DasCoin przede wszystkim udzielili zaufania określonym członkom. Dzięki temu cały łańcuch może być zarządzany efektywnie i sprawnie. Ponadto zapewniono, że każde stanowisko jest dobrze zdefiniowane i posiada odpowiednie uprawnienia, których nie może przekroczyć. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i uczciwość użytkowników wewnątrz sieci, zapewnia się zachętę do działania we wspólnym interesiem a także regularne upewnianie się, że organ, który działa niewłaściwie, zostanie z sieci wyrzucony. Dokładność i poziom działania blockchaina są weryfikowane przez zewnętrzną firmę księgową. Pełna przejrzystość idzie tu więc w parze z ochroną prywatności wszystkich użytkowników i uczestników systemu.

Tak oto DasCoin nie tylko zapewnia doskonała powtarzalność tego, co robi, ale też umożliwia wszystkie konieczne aktualizacje . W przyszłości system będzie tworzył zestawy reguł tworzenia . Docelowo system ten wymusi za pomocą technologii blockchaina za pomocą oprogramowania blockchain.

Comments are closed.